750.00ден

Тиквеш Аlexandria cuvee belo

Бело вино, Chardonnay, Riesling
Бело – Лесно и Свежо
Винарија: Домашна, Тиквеш
Земја/Регион: Македонија, Тиквешко
750 ml

Поклонот се спакуван во специјална картонска кутија.


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25

Квалитетно суво бело вино, купажа (cuvée) од сортите шардоне и ризлинг, со нежна златна боја и зеленкаста рефлексија. Се одликува со свежи и интензивни ароми на банана, круша и праска, како и ноти на расцутени овошни цветови од јаболко, портокал и лимон, со добро избалансирана киселост и долготраен вкус. Препорачана температура: 10ºC – 12ºC

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.