1,900.00ден

Bovin Imperator

Црвено вино, Vranec
Црвено – Богато и Полно
Винарија: Домашна, Бовин
Земја/Регион: Македонија, Тиквешко
750 ml

Поклонот се спакуван во специјална картонска кутија.


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25

Император е уникатно вино произведено од сортата Вранец, од доцна берба од избрано грозје од лозовите насади на Бовин.

Вино со длабока, црвена боја и интензивна арома на шумски плодови како боровница, „мајка на дрвото” – рrunus spinosa, рибизла и киселкасти цреши.

Вкусот ја следи аромата, е јак и свеж. Препорачана температура: 15ºC – 17ºC

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.