1,250.00ден

Вино Bovin Kleopatra

Црвено вино, Cabernet Franc
Црвено – Богато и Полно
Винарија: Домашна, Бовин
Земја/Регион: Македонија, Тиквешко
750 ml

Поклонот се спакуван во специјална картонска кутија.

 


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25

Кleopatra е првото вино на овој регион добиени од Cabernet Franc, сорта на грозје од сопствени лозови насади на Бовин.Се карактеризира со рубин црвена боја, со мирис на калинка, малина и други црвени овошја богати со витамин Ц. Тоа е добро избалансиран вкус и мирис. Се препорачува за сите прилики со сите видови на сирење, лесни салати и пилешко. Препорачана температура од 12-14 ° C.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.