990.00ден

Anathea – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Ванила
  • Главни ноти: Јасмин, Портокал
  • Средни ноти: Цвет од портокал, Јасмин, Ѓумбир
  • Основни ноти: Мед, Ванила, Сандаловина

Мириса слично на Paco Rabanne “Olympèa”

Out of stock

  • Годишно време: Есенски
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Женски одговор на екстремно популарниот машки парфем Victorius. Композицијата ја отвараат свежите мандарини, суптилниот јасмин и огнениот ѓумбир, давајќи целосно смел и невообичаено возбудлив карактер. Во срцето на нотата следува прекршување на неочекуваниот дует на сензуална ванила и сол. Во надополнување на целината постои база полна со заводничката нота на килибар, сандаловина и кашмир. Со здружувањето на овие ноти мирисот совршено се вклопува во есенската идила, одржувајќи ја топлата заводничка аура на жената.

 

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.