990.00ден

Gossi Maybe – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Крин
  • Главни ноти: Бергамот
  • Средни ноти: Цвет од портокал, Иланг-иланг, Крин од Казабланка
  • Основни ноти: Смола, Ванила, Сандаловина
Мириса слично на Gucci “Gucci Bamboo”

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25
  • Годишно време: Пролетен
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Цветна композиција која обвива со исклучително женствен и грациозен мирис, а во исто време и деликатен кога се во прашање цветовите од иланг-иланг во срцето на нотата. Комбинацијата на свеж цвет од портокал со сензуалниот крин, прави мирисот да привлекува погледи, оставајќи зад себе аура од елегантна заводлива енергија. Ароматичната сандаловина зачинета со слатка ванила и додаток од смола е поврзување на целосна топлина. Композицијата со сигурност ќе им се допадне на одлучните жени, кои се сигурни во себе и совршено се чувствуваат во своето тело.

 

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.