990.00ден

La’amore – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Јасмин
  • Главни ноти: Бергамот, Диња, Праска, Круша
  • Средни ноти: Фрезија, Момина солза, Роза, Љубичица
  • Основни ноти: Кедар, Ванила, Сандаловина, Мошус

Мириса слично на Christian Dior “J’adore”


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25
  • Годишно време: Пролетен
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Комбинација од сочни овошни ноти и свежи цветни ароми. Таа со сигурност ќе го освои срцето на секоја жена, која ги цени елементите кои ја потенцираат нејзината сензуалност, чувствителност и спонтаност. Крушата, бергамотот, дињата и праската додаваат енергија за секојдневните предизвици. Цветните ноти со доминантна арома на фрезија и роза, композицијата ја прават нежна и романтична. Базата е составена од кедар, ванила, мошус и сандаловина, кои кај жената истовремено изнудуваат сензуална и елегантна аура.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.