990.00ден

Savoir Nuit – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Кокос
  • Главни ноти: Ѓумбир, Кардамон, Бибер
  • Средни ноти: Цвет од портокал, Гарденија, Божур, Кокос
  • Основни ноти: Мошус, Сандаловина, Смола

Мириса слично на Versace “Crystal Noir”

Out of stock


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/podarok.mk/public_html/wp-content/plugins/woocommerce/templates/single-product/meta.php on line 25
  • Годишно време: Зимски
  • Дневен/Ноќен: Ноќен

Исклучително елегантен состав совршен за вечерни излегувања. Совршено одбрани компоненти кои формираат сензуален парфем кој го привлекува вниманието, истакнувајќи ја женствената природа. Savoir Nuit е мешавина на гарденија, божур и цветови од портокал, кои се комбинирани со извонредно привлечна нота од килибар и мошус. Во прв план сепак се чувствува кокосот, кој во комбинација со бибер и ѓумбир му додава на составот сладок зачин. Ваквата комбинација на акорди во целост е многу невообичаена и заводлива, а на жената и додава доверба и сексапил.

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.