990.00ден

XVII Women – Eau de Parfum 100 ml.

Бренд: JFenzi

  • Доминантна нота: Мошус
  • Главни ноти: Цвет од портокал, Мандарина, Бергамот, Кактусов цвет
  • Средни ноти: Бела камелија, Крин, Гарденија, Фрезија, Јасмин, Роза, Момина солза
  • Основни ноти: Мошус, Сандаловина

Мириса слично на Carolina Herrera “212”

  • Годишно време: Пролетен
  • Дневен/Ноќен: Дневен

Класична композиција која ја обвива жената со свеж и сензуален мирис, перфектно погоден за секоја ситуација. Освежителните ноти на цвет од портокал и мандарина, дополнети со експресивни акорди на бели цветови, божур и роза, ја прават жената да се чувствува посебно и елегантно. Базата составена од мошус и сандаловина, му додава на цветниот мирис малку сензуалност и шарм. 

За овој производ нема коментари.

Само најавени корисници можат да постават коментар.